Siłowniki EDBRO
Edbro jest najstarszym w Europie producentem hydraulicznych systemów wywrotu do pojazdów użytkowych. Firma została założona w 1916 roku. Zakład produkcyjny i centrala Edbro znajdują się w Bolton w Wielkiej Brytanii. W Polsce firma działa od kwietnia 2010 roku.
Filozofia Edbro zawiera się w trzech słowach określających jej produkty: lżejsze, szybsze, mocniejsze. Firma dokłada więc wszelkich starań, aby sprostać tym obietnicom. Pomocne jest w tym przyfabryczne laboratorium, wyposażone w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie, w którym na bieżąco sprawdzane są nowe pomysły i testowane gotowe produkty. Jednym z takich urządzeń jest symulator naczepy, na którym każdy prototyp poddawany jest testowi przez 10 tys. cykli pracy. Następny etap to próby „drogowe” – siłowniki instalowane są w pojazdach wybranych użytkowników i sprawdzane w naturalnych warunkach pracy. Materiały używane do produkcji siłowników są specjalnie dobierane pod kątem spawania wiązką laserową i zapewniają niską wagę przy maksymalnej wytrzymałości. Edbro współpracuje z kilkoma dostawcami stalowych rur o najwyższej, stabilnej jakości. W procesie produkcji używane są nowoczesne sterowane cyfrowo maszyny, które gwarantują precyzję i powtarzalność wykonywanych czynności. Każdy siłownik po zmontowaniu poddawany jest próbie 1,5 ciśnienia maksymalnego.
Gamę produktów Edbro otwierają frontowe siłowniki flagowej serii CS stosowane w samochodach ciężarowych i naczepach. Dostępne w szerokiej gamie rozmiarów oraz typów mocowań pozwalają znaleźć optymalne rozwiązanie zależnie od potrzeb. Unikalne cechy siłowników to: jednoelementowa konstrukcja sekcji zgrzewanej laserowo, co zwiększa jej trwałość i eliminuje ryzyko uszkodzeń; mosiężny wodzik, który jest zgrzewany z sekcją, co znacznie poprawia wytrzymałość siłownika na przeciążenia boczne i pozwala zredukować masę; budowa siłownika pozwalająca wykonać wszystkie czynności serwisowe bez użycia specjalistycznych narzędzi.
Edbro oferuje również siłowniki serii: CX i LN ze zintegrowanym zbiornikiem przeznaczone do samochodów ciężarowych; TS z podwójnym siłownikiem podpodłogowym przeznaczone dla dźwigów i wywrotek; UB – pojedyncze siłowniki podpodłogowe do zastosowania także w trójdrożnych zabudowach; RK – wielostopniowe siłowniki serii o skoku do 12 m.
Firma dostarcza dostosowane do konkretnych potrzeb układy hydrauliczne – specjalnie zaprojektowane komponenty zawierające zawory hydrauliczne, sterowanie pneumatyczne, pompy tłokowe i zębate, przystawki odbioru mocy, zbiorniki oleju i inne akcesoria niezbędne w układach wywrotu.
Szczegółowe informacje dotyczące siłowników, układów hydraulicznych, a także pozostałych produktów będzie można uzyskać na stoiskufirmy Edbro (hala G, stoisko nr 38).
Źródło: http://www.forum-budowlane.pl/technologie/silowniki-hydrauliczne-edbro/
Newest news
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Date: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Date: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Date: 2021-03-26