Proekologiczne silniki Honda
Honda w Europie oferuje silniki zarówno dla profesjonalistów (GX/GXV), jak i odbiorców indywidualnych (GC/GCV). Honda jest głęboko świadoma odpowiedzialności za wpływ swoich produktów na środowisko naturalne i dąży do zminimalizowania negatywnych dla środowiska efektów.
W 2006 r. Honda stała się pierwszym producentem samochodów na świecie, który zaczął redukować emisję CO2 zarówno podczas produkcji, jak i użytkowania samochodów. To zapoczątkowało aktywną strategię firmy w zakresie światowej walki z ocieplaniem się klimatu.
Jako światowy producent, Honda rozwija produkty o najniższym stopniu emisji CO2. To część programu w zakresie redukcji negatywnego wpływu na środowisko. W USA Honda uzyskała pierwszy tytuł ACEEE (American Council for an Energy-Efficient Economy) jako najbardziej proekologiczny samochód 2011 roku (Greenest Vehicles of 2011). Ten tytuł jest przyznawany Hondzie już od 11 lat z rzędu. Dbając o środowisko, Honda już prawie 10 lat temu wycofała się z produkcji silników starego typu, które były szkodliwe dla środowiska i wprowadziła silniki nowego typu OHC i OHV.
Chociaż w Europie producenci silników muszą spełniać tylko normy EURO2, dotyczące emisji spalin, polityka Hondy zakłada, aby silniki spełniały światowe standardy, nie tylko europejskie. Honda oferuje silniki spełniające światowe standardy w każdym sektorze rynkowym. Jednakże ze względu na konkurencję cenową widać spore zainteresowanie silnikami spełniającymi tylko normy EURO2.
Silniki Honda GX, które są sprzedawane głównie w sektorze Budownictwo/ Przemysł/ Generatory, w większości przypadków spełniają normy europejskie EURO2, a także światowe CARB/EPA (norma amerykańska). Natomiast silniki GC/GCV, sprzedawane w sektorze Ogrodnictwo, spełniają tylko normy EURO2.
Zależnie od modelu silnika GX, Honda oferuje o wiele lepsze standardy (od 17% do nawet 47%) dotyczące spalania, niż zostały określone w regulacjach normy EURO2, oraz od 27% do 43% lepsze wyniki, niż określa amerykańska norma CARB/EPA.
Często jednak dystrybutorzy silników Honda wolą oferować na lokalnym rynku produkty spełniające tylko normy EURO2, ze względu na konkurencyjność cenową, aby koszty były możliwie najniższe.
W Hondzie nie tylko się mówi o silnikach przyjaznych środowisku – w Hondzie się je projektuje, produkuje i sprzedaje.
Źródło: http://www.forum-budowlane.pl/technologie/proekologiczne-silniki-honda/
Newest news
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Date: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Date: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Date: 2021-03-26