Nowe zasady Kredytu Technologicznego wchodzą w życie
<b>Opublikowano już ustawę zmieniającą zasady przyznawania Kredytu Technologicznego. 23 maja nowe przepisy wchodzą w życie i wkrótce potem zostanie rozpoczęty kolejny nabór wniosków. Zmiany są korzystne dla przedsiębiorców, więc warto postarać się o tę dotację.</b>
Już od wielu tygodni rozpatrywana była przez Sejm i Senat nowelizacja ustawy, w której zapisane są zasady przyznawania dotacji w formie Kredytu Technologicznego. 7 kwietnia prezydent podpisał ustawę, 22 kwietnia została opublikowana i 23 maja przepisy wejdą w życie, a co za tym idzie – rozpocznie się nowy nabór wniosków. Najwyższy więc czas podjąć decyzję o chęci ubiegania się o środki w ramach tego działania i zacząć działać, aby inni przedsiębiorcy nie ubiegli Państwa w wyścigu o pieniądze na inwestycje.
Zaraz po wejściu w życie nowelizacji ustawy BGK (Bank Gospodarstwa Krajowego, który nadzoruje wdrażanie tego działania) rozpocznie nabór wniosków. O środki te ubiegać się będzie bardzo wielu przedsiębiorców, ponieważ w tej chwili właściwie nie ma już innych równie atrakcyjnych form dofinansowania inwestycji w przedsiębiorstwach. Nie ma terminu, do którego będzie można składać wnioski, ponieważ nabór w tym konkursie jest ciągły. Ograniczona jest jednak pula środków, a po jej wyczerpaniu nabór zostanie zamknięty. Dlatego warto już teraz rozpocząć starania o Kredyt Technologiczny.
Do pozyskania jest nawet <b>4 mln zł</b>, co może stanowić nawet <b>70% Państwa inwestycji</b> (w zależności od wielkości firmy oraz regionu, w którym realizowany będzie projekt).
Aby dostać te środki należy przygotować obszerną dokumentację:
• wniosek o dofinansowanie
• biznes plan
• opinię o nowej technologii
Na skompletowanie tych dokumentów potrzeba czasu. Ponadto określić należy zakres projektu, czyli opisać nową technologię, na której wdrożenie przeznaczone zostaną środki z dotacji. Najlepiej, aby technologia ta poparta była zgłoszeniem patentowym. Jeśli jeszcze Państwo nie pomyśleli o opatentowaniu planowanych do wdrożenia rozwiązań, jest to kolejny czynnik, który wymaga czasu i przygotowań. Dodatkowo trzeba pamiętać, iż warunkiem koniecznym skorzystania z Kredytu Technologicznego jest posiadanie zdolności kredytowej, a więc i to trzeba przed złożeniem wniosku sprawdzić w jednym z banków, które ten produkt oferują.
Cała procedura może wydać się Państwu skomplikowana, jednak z naszą pomocą realizacja tego przedsięwzięcia może pójść szybko i sprawnie. Przygotujemy dla Państwa wniosek o dofinansowanie oraz biznes plan, skontaktujemy z autorem opinii o nowej technologii oraz z rzecznikiem patentowym, pomożemy w opisaniu nowej technologii a nawet doradzimy w kwestii wyboru banku kredytującego. We wszystkich tych aspektach posiadamy bardzo duże doświadczenie i wiedzę.
O tym, że warto nam zaufać świadczą również ogólnopolskie rankingi pism doradczych. W najnowszym, niedawno opublikowanym rankingu zajmujemy pierwsze miejsce w Polsce w klasyfikacji ogólnej. Pozyskaliśmy dla naszych klientów najwięcej dotacji na największą wartość dofinansowania.
Jeśli więc chcą Państwo wspomóc swoją firmę dotacją, pozyskać dodatkowe środki na rozwój i wyprzedzić konkurencję, proszę działać. Najlepszym pierwszym krokiem będzie kontakt z przedstawicielem naszej firmy. Dane kontaktowe znajdą Państwo w dziale <a target="_blank" href="http://www.bankmaszyn.pl/finansowanie/dotacje/">DOTACJE</a> oraz na stronie <a target="_blank" href="http://www.strategor.pl">www.strategor.pl</a>.
Źródło: http://www.strategor.pl
Newest news
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Date: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Date: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Date: 2021-03-26