Jak produkowane są ultrasonografy i sprzęt medyczny?

Jak produkowane są ultrasonografy i sprzęt medyczny?
Jak produkowane są ultrasonografy i sprzęt medyczny?

Proces produkcji sprzętu medycznego jest zjawiskiem niezwykle skomplikowanym, nie tylko ze względu na samą charakterystykę urządzeń pracujących w medycynie, ale również poprzez niecodzienną precyzję i poziom skomplikowania technicznego tych urządzeń. W dzisiejszym artykule przybliżymy w jaki sposób wytwarzane są aparaty USG.

Najważniejszym w produkcji aparatów USG jest ciągły rozwój technologii
W wypadku wiodących producentów aparatów USG, takich jak włoskie ESAOTE wprowadza na rynek kilka modeli ultrasonografów rocznie. To wymaga ogromnej elastyczności produkcyjnej, pozwalającej na szybkie dopasowania technologii produkcji do bieżącego zapotrzebowania wytwórczego. Oczywiście naturalnym zachowaniem (znanym chociażby z branży automotive) są próby platformizacji ultrasonografów, poprzez stosowanie w nich wspólnych komponentów.

Przykładem takiego działania są np. platformy sprzętowe jak np. ULTRA Esaote, która stanowi podstawę do budowy wielu modeli ultrasonografów, zarówno przenośnych jak i stacjonarnych. To działanie zarówno uwspólnia technologię jak również ogranicza koszty produkcji wielu typów ultrasonografów w jednym czasie.

Cechy charakterystyczne procesu wytwarzania ultrasonografów

Najbardziej charakterystyczną cechą w procesie wytwarzania aparatów USG jest konieczność połączenia procesów produkcyjnych części elektronicznych, wytwarzanych w warunkach sterylnych z klasycznymi elementami takimi jak obudowy, czy elementy plastikowe. Wiąże się to z bardzo rygorystyczną polityką dotyczącą sterylności i czystości w zakładzie produkcyjnym, jak również wykorzystywaniem bardzo specyficznych maszyn przemysłowych, które potrafią wykonywać takie operacje w warunkach produkcji sprzętu medycznego.

Podsumowanie – jak produkowane są aparaty USG

Podsumowując – aparat USG to urządzenie, które wymaga szczególnego podejścia podczas produkcji przemysłowej. Użytkowane maszyny przemysłowe muszą spełniać konkretne wymagania, a ich parametry umożliwiać dostosowanie się do szybko zmieniających się gam modelowych w ofercie producentów takich jak Esaote.
Jednoczesne połączenie dwóch światów – elektroniki, oraz klasycznych metod wytwórczych powoduje, że ten proces wymaga również szerokich kompetencji pracowników zakładu produkcyjnego, które z pewnością są jedną z przyczyn wysokiej jakości ultrasonografów pracujących w polskich szpitalach i klinikach.

Źródło: https://kosmed.kielce.com/oferta/ultrasonografy/

Newest news
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Date: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Date: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Date: 2021-03-26