Finansowanie fabryczne coraz bardziej popularne

Finansowanie fabryczne coraz bardziej popularne
Finansowanie fabryczne coraz bardziej popularne

Popularność tzw. fabrycznego finansowania zakupu maszyn rolniczych cieszy się coraz większą popularnością. W minionym roku rolnicy najczęściej korzystali z niego przy zakupie ciągników i różnego rodzaju osprzętu.

Farmer:

Jakie najchętniej są wybierane formy finansowania maszyn rolniczych i dlaczego?


Szymon Stryjski, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za usługi dla rolników:

Rolnicy najchętniej korzystają z pożyczek. Aktualnie stanowią one ok. 90 proc. wszystkich umów zawieranych przez naszych klientów z segmentu agro. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim pożyczka została tak skonstruowana, aby umożliwić i maksymalnie ułatwić rolnikowi jednorazowe uzyskanie środków unijnych w jak najkrótszym czasie po podpisaniu umowy. Wielu klientów zwraca też uwagę na kwestię własności. Wybierając pożyczkę, w przeciwieństwie do leasingu, od samego początku klient staje się właścicielem finansowanej maszyny.

Dzięki pożyczce możemy sfinansować ciągniki rolnicze i kombajny, ale również sprzęt dodatkowy taki jak pługi, prasy, siewniki i opryskiwacze. Spłata odbywa się w ratach, których harmonogram można najczęściej dostosować od specyfiki produkcji w danym gospodarstwie. Przykładowo w BZ WBK Finanse & Leasing rolnik może rozłożyć swoje płatności kwartalnie albo ustalić harmonogram sezonowy przewidujący wyższe spłaty w wybranych okresach - na przykład pierwszą po żniwach, a następną na przednówku.

Samą usługę finansowania uzupełniają atrakcyjne ubezpieczenia.

Farmer:

Jakie grupy maszyn były najczęściej finansowane w tym roku?

Szymon Stryjski:

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, w finansowaniu maszyn i urządzeń rolniczych dominowały ciągniki oraz osprzęt rolniczy.

Farmer:

W jakim stopniu wzrosła popularność finansowania fabrycznego?

Szymon Stryjski:

Oferta finansowania fabrycznego od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem rolników, co wynika z optymalnego dostosowania tego rozwiązania do ich potrzeb inwestycyjnych. Klient w jednym miejscu oprócz informacji o samej maszynie, otrzymuje również zindywidualizowaną ofertę finansowania. Umożliwia to załatwienie dwóch spraw w jednym miejscu, co oznacza oszczędność czasu.

Dodatkowo, rolnicy decydujący się na pożyczkę lub leasing w programie, otrzymują bardzo atrakcyjne warunki. Wstępna decyzja o przyznaniu finansowania wydawana jest w ciągu 24 godzin od momentu złożenia kompletu wymaganych dokumentów. Wsparcie mobilnych doradców, którzy o umówionej godzinie przyjeżdżają do klientów, zapewnia z kolei sprawną obsługę i szybkie podpisanie umowy.

Aktualnie BZ WBK Finanse & Leasing jest operatorem finansowym trzech programów finansowania fabrycznego: Zetor Finance, Kubota Finansowanie Fabryczne i Weidemann Finance. Wspieramy również polski przemysł rolniczy bardzo blisko współpracując z fabryką ciągników Farmer z Sokółki.

Źródło: http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/finansowanie-fabryczne-coraz-bardziej-popularne,40994.html

Newest news
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Date: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Date: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Date: 2021-03-26