Click-Watch-Talk Kompozyt-Expo już w listopadzie
W dniach 17-18 listopada br. odbędzie się unikatowe wydarzenie dla branży kompozytowej Click-Watch-Talk Kompozyt-Expo łączące świat nauki ze światem biznesu. Organizatorami są Targi w Krakowie, Polski Klaster Technologii Kompozytowych oraz Politechnika Warszawska. Na uczestników czeka 10 godzin prezentacji, konsultacji i dyskusji z cenionymi specjalistami z Polski i zagranicy.
Korzyści z udziału
Sytuacja epidemiologiczna na świecie spowodowała, że tegoroczne Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-Expo nie mogły się odbyć. Organizatorzy wiedząc jednak, iż najskuteczniejszą receptą na kryzys jest działanie, postanowili przygotować wydarzenie Click-Watch-Talk Kompozyt-Expo łączące elementy wystawy targowej, konferencji i networkingu. Wystawcy targów poprzez udział w wydarzeniu, nie tylko będą mieli możliwość poprowadzenia prezentacji w jednym z sześciu bloków tematycznych, ale również zamieszczą swoją wizytówkę na stronie głównej www.kompozyt-expo.pl. Dzięki temu osoby zainteresowane danym rozwiązaniem szybko skontaktują się z producentem lub dystrybutorem. Ogromną korzyścią będzie solidna dawka wiedzy. Najbardziej aktualne tematy omówią specjaliści z branży. Nie zabraknie również ożywionych rozmów, które z pewnością rozpalą czaty do czerwoności.
Bloki tematyczne
Konferencja podzielona będzie na dwa dni i aż sześć bloków tematycznych:
- Monitorowanie uszkodzeń i stanu konstrukcji kompozytowych
- Naprawy struktur kompozytowych
- Kompozyty tworzone z pasją - wyzwania, problemy, nowe technologie, perspektywy
- Projektowanie wyrobów i konstrukcji kompozytowych wspomagane komputerowo
- Recykling kompozytów
- Nanocząstki w kompozytach - korzyści a bezpieczeństwo ich stosowania
Każdy blok rozpocznie wystąpienie ekspertów: prof. dr hab. inż. Tadeusza Uhla z Akademii Górniczo-Hutniczej, prof. dr hab. inż. Lothar’a Kroll’a z Uniwersytetu Technicznego w Chemnitz, dr Andrzeja Czulaka Lidera Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, prof. dr hab. inż. Maik’a Gude’a z Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie, prof. dr hab. inż. Andrzeja Błędzkiego z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, prof. dr hab. inż. Anny Boczkowskiej z Politechniki Warszawskiej.
Połączenie wiedzy z biznesem
Click-Watch-Talk Kompozyt-Expo jest przykładem, iż nauka może iść w parze z biznesem. Wydarzenie połączy te dwa światy sprawiając, iż uczestnik otrzyma kompleksowo dostęp do nowości technologicznych i najnowszej wiedzy. Tym właśnie wydarzenie różni się od typowych konferencji online. Daje w pakiecie więcej. W związku z ograniczeniami jest to jedyny sposób, aby spotkać się w tak szerokim gronie i wymienić się doświadczeniem.
Z tygodnia na tydzień coraz bardziej spragnieni jesteśmy kontaktów z drugim człowiekiem. Coraz mocniej doceniamy swobodę i nieograniczone możliwości biznesowych relacji sprzed miesięcy. Click-Watch-Talk Kompozyt-Expo będzie tego namiastką.
Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie
https://www.kompozyt-expo.pl/pl/harmonogram.html
Zgłoszenia są nadal przyjmowane. Sprawdź co należy zrobić, aby zostać prelegentem
https://www.kompozyt-expo.pl/pl/dla-prelegenta.html
Źródło: http://plastech.pl/wiadomosci/Click-Watch-Talk-Kompozyt-Expo-juz-w-listopadzie-15929
Newest news
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Date: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Date: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Date: 2021-03-26