A może elektryczny skuter?

A może elektryczny skuter?
A może elektryczny skuter?

<b>We Wrocławiu od niedawna funkcjonuje przedstawicielstwo niemieckiej firmy Govecs, wytwarzającej elektryczne skutery. Zakład produkcyjny i zespół badawczo-rozwojowy mieści się właśnie w stolicy Dolnego Śląska.</b>

Do sprzedaży na terenie Polski wchodzi nowy produkt - elektryczne skutery marki Govecs. Firma w ub.r. otworzyła we Wrocławiu swój zakład produkcyjny oraz centrum badawczo-rozwojowe. Owocem wieloletnich doświadczeń i pracy grupy niemieckich i polskich inżynierów jest pojazd - alternatywa komunikacyjna, a przy tym zgodne z obecnymi trendami rozwiązanie, ograniczające zanieczyszczenie środowiska.

Skutery elektryczne stają się coraz popularniejszą alternatywą dla komunikacji w zatłoczonych miastach. Do ich zalet należą ich niskie koszty eksploatacyjne (100 km za 1 zł) oraz zerowa emisja CO2. To idealne rozwiązanie np. w kurortach wypoczynkowych czy miejscach w których nie można używać pojazdów spalinowych.
Wrocławski producent wytwarza obecnie 4 modele (serie SC i SR). SC jest zbudowany na lekkiej i wytrzymałej ramie aluminiowej i posiada wyjmowaną baterię litowo-jonową o masie zaledwie 9 kg, która pozwala na pokonanie 50 km ze stałą prędkością 45 km/h. Maksymalne obciążenie skutera wynosi 150 kg. Seria SR oferuje trzy rodzaje napędu, począwszy od baterii żelowej w do mocniejszych baterii litowo-jonowych. Najmocniejsza z nich pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej rzędu 90 km/h i przejechanie ok. 100 km.

Pojazdy Govecs zostały przetestowane przez niemiecką Dekrę i posiadają europejska homologację na przewóz 2 osób. Do ładowania baterii wystarczy zwykłe gniazdko elektryczne. Naładowanie 80% baterii trwa 2, a 100% 5,5 godziny.

Govecs zapewnia, że jego pojazdy charakteryzują się prostotą budowy, a więc i niską awaryjnością a użyte do ich produkcji części i materiały pochodzą od sprawdzonych dostawców a więc odznaczają się odpowiednio wysoką jakością.

Skutery są całkowicie opracowywane i produkowane w Europie i posiadają pełną europejską homologację. Na terenie Polski osoby pełnoletnie do jazdy nimi nie potrzebują żadnych uprawnień, a młodzież w wieku poniżej 18. lat musi mieć kartę motorowerową. Model najmocniejszy wymaga uprawnień do prowadzenia pojazdów jednośladowych z silnikiem o poj. 125 ccm.

Źródło: http://motoryzacja.wnp.pl/a-moze-elektryczny-skuter,107365_1_0_0.html

Newest news
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Date: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Date: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Date: 2021-03-26